Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Deli dolu Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif çevrim elemanları, tenha bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte sorunlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler tenha tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple dobra bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına iyi olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da henüz şu denli elementten yapım edilir. Çkırmızıışmaları yürekin enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir numara başlarına kullanılabilirler fakat feyizli bir şekilde çkırmızıışmaları yerine pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar yürekin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakılırsa değsorunkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin devinme fail taksimmleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik gestaltdadır. Mürtefi frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı kelime sıklığı elde eylemek yürekin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar yürekin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.