Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve daha fazlası olacak şekilde ilgilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

çalışkan Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif çevrim elemanları, yalnızca bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte sorunlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yalnızca tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yavuz bir şekilde tanınmaları ve lakinçlarına şayeste olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha zait elementten imal edilir. Çkızılışmaları sinein enerjiye gereksinim duymaktadır. Uslu başlarına kullanılabilirler fakat dişi bir şekilde çkızılışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar sinein üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakarak değsorunkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin davranış eden bölümleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik konstrüksiyondadır. şiddetli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi frekans elde geçirmek sinein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar sinein yeğleme edilmektedir. Elektriksel irtibatların sağlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.