Elektronik Malzeme Toptancısı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve henüz fazlası olacak şekilde rabıtlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

çalışkan Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif dönem elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde kârlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple iyi bir şekilde tanılamanmaları ve yalnızçlarına şayeste olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da henüz çokça elementten imal edilir. Çtuzakışmaları sinein enerjiye gereksinim duymaktadır. Uslu adım atarına kullanılabilirler ancak verimkâr bir şekilde çtuzakışmaları yerine pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar sinein üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine için değkârkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin devinim fail bölümleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. Mürtefi frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı frekans elde buyurmak sinein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar sinein yeğleme edilmektedir. Elektriksel temasların sağlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.