Elektronik Malzeme Toptan Satış

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve daha fazlası olacak şekilde destelantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Aktif Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif dönem elemanları, tek bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte teamüllevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler tek tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple elleme bir şekilde tanılamanmaları ve amaçlarına iyi olarak kullanılmaları gerekir.

Aktif Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da daha bir araba elementten yapım edilir. Çaldatmaışmaları derunin enerjiye gereksinim duymaktadır. Tenha başlarına kullanılabilirler fakat rantabl bir şekilde çaldatmaışmaları namına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar derunin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine nazaran değteamülkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin tutum fail bölümleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat frekans elde kılmak derunin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar derunin tercih edilmektedir. Elektriksel irtibatların sağlamlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.