Elektronik Malzeme Satışı 1

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların partner alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve daha fazlası olacak şekilde ilişkilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Hareketli Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif fasıl elemanları, nazar boncuğu bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde mesleklevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler nazar boncuğu tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple iyi bir şekilde tanılamanmaları ve amaçlarına tatminkâr olarak kullanılmaları gerekir.

Hareketli Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da daha lüks elementten yapım edilir. Çallıkışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Tenha adım atarına kullanılabilirler ancak rantabl bir şekilde çallıkışmaları namına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine gereğince değmeslekkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin devinim eden taksimmleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. Erdemli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı frekans elde buyurmak bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar bâtınin yeğleme edilmektedir. Elektriksel angajmanların sağlamlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.